הפרקטיקות הטובות ביותר בחיסכון באנרגיה

יעילות אנרגטית יכולה לשפר את בריאות האדם על ידי הפחתת פליטת גזי חממה, שיפור איכות האוויר בחוץ וירידה בגשם החומצי. האנרגיה הדרושה להפעלת מבנים מסחריים ותעשייתיים בארצות הברית מייצרת 19 אחוז מפליטת הפחמן הדו-חמצני בארה”ב, 12 אחוז מתחמוצות החנקן ו- 25 אחוזים מגופרית דו-חמצנית, בעלות של 110 מיליארד דולר בשנה.
תחום הבריאות זקוק לפתרונות חסכוניים בכדי לטפל בעלויות האנרגיה העולות ובהשלכות הבריאותיות של השימוש באנרגיה. ברגע שמתקן פיתח בסיס אנרגיה על ידי מעקב ומדידת צריכת האנרגיה שלו, הוא יכול להתחיל לאפס את תחומי חוסר היעילות ולסקור אסטרטגיות פוטנציאליות להפחתת אנרגיה בעין מה יעבוד בהינתן המשאבים הכספיים של הארגון.

שיפור יעילות השימושים הסופיים באנרגיה מפחית הן את עלות האנרגיה והן את פליטת גזי החממה – ולעתים קרובות מכונה “ניהול צד הביקוש”.
תוכנית יעילות אנרגטית חזקה מהווה את הבסיס לבית חולים לנקוט בצעדו הבא לקראת תיק אנרגיה נקי יותר – והיא מכונה לעתים קרובות “ניהול צד ההיצע”. עקירת השימוש באנרגיה קונבנציונאלית באנרגיה נקייה ומתחדשת מפחיתה את פליטת גזי החממה ותורמת לריכוך תנודתיות המחירים הקשורים לנפט, גז טבעי, פחם וחשמל הנוצר מדלקים אלה.

ניהול צד הביקוש

“ניהול צד הביקוש” הוא גישה לניהול מתקנים הכוללת דרכים להפחית את הצורך באנרגיה. המפתח לניהול צד הביקוש הוא תוכניות שימור אנרגיה בכל המערכת. סוגים אלה של תוכניות מזהים נהלים חסכוניים המפחיתים את צריכת האנרגיה ומפתחים תוכניות שיטתיות לשיפור יעילות מערכת האנרגיה. מתקני הבריאות בוחנים ומנתחים את השימוש באנרגיה כדי לקבוע היכן ניתן יהיה לקצץ.

ישנם מספר תחומים מרכזיים שמוסד הבריאות יכול למקד אליו כאשר הוא מחפש יעילות אנרגטית. התחומים הבאים הם הקטגוריות של שימוש באנרגיה שהונחה על ידי EnergyStar ומספקות מסגרת שימושית להערכת הזדמנויות להפחתת אנרגיה:

הפעלה חוזרת

הזמנה כרוכה בהקפדה כי מערכות מכניות מתוכננות, מותקנות, נבדקות פונקציונאלית ומסוגלות להיות מופעלות ומתוחזקות בהתאם לצרכים התפעוליים של בית החולים. הזמנה בדרך כלל מתבצעת כאשר הבניין נכנס לשירות. הפעלה חוזרת כוללת את אותו תהליך של סקירת יישור מערכות ואופטימיזציה, אך מתרחשת בשלב מאוחר יותר במחזור החיים של הבניין – ויכולה לכייל מחדש את המערכות לתפקוד יעיל ואפקטיבי יותר – הפחתת אנרגיה ושיפור הפעולות.

תְאוּרָה

תאורה צורכת קרוב ל -35 אחוז מהחשמל המשמש בבניינים מסחריים בארצות הברית ומשפיעה על מערכות בנייה אחרות באמצעות דרישות החשמל שלה ובזבוז החום שהיא מייצרת. שדרוג מערכות תאורה עם מקורות תאורה יעילים, גופים ובקרות יכולות להפחית את השימוש באנרגיה בתאורה, לשפר את הסביבה החזותית ולהשפיע על גודל מערכות HVAC ומערכות חשמל. התבוננות בעוצמת התאורה באזורים שונים – אילו רמות תאורה מתאימות לאזור קליני לעומת ארון אספקה ​​- עשויה גם לזהות הזדמנויות לשינויים ויעילות רבה יותר.

הפחתת עומס משלימה

מקורות עומס משלימים הם תורמי עומס משניים לצריכת אנרגיה בבניינים – בדרך כלל אנשים, מחשבים, אורות והבניין עצמו. עומסים אלה יכולים להשפיע לרעה על חימום, קירור ועומסים חשמליים. עם זאת, ניתן לשלוט ולהפחית את השפעת העומסים המשלימים באמצעות תכנון אסטרטגי ויישום שדרוגים חסכוניים באנרגיה. באמצעות ניתוח מדוקדק של מקורות אלה והאינטראקציה שלהם עם מערכות HVAC, ניתן להפחית את גודל הציוד ועלויות השדרוג. שדרוגים אלה יכולים להגדיל את חיסכון באנרגיה של HVAC ולהפחית אנרגיה מבוזבזת. הדרכים הטובות ביותר להפחתת עומסים משלימים כוללות:
• הפחתת השימוש באנרגיה בציוד
• שדרוג מעטפת הבניין על ידי שיפור בידוד, חלונות וקירוי

מערכות חלוקת אוויר

בממוצע, המאווררים המעבירים אוויר ממוזג דרך מוסדות בריאות מהווים כ -8 אחוזים מכלל האנרגיה הנצרכת על ידי בניינים אלה, כך שהפחתה בצריכת המאווררים עלולה לגרום לחיסכון משמעותי באנרגיה. מחקר של EPA מצא שכמעט 60 אחוזים ממערכות מאווררי הבניין היו גדולות ממדים של לפחות 10 אחוזים, עם ממוצע גדול של 60 אחוזים. “יישור זכויות” של מערכת מאווררים, או התאמה טובה יותר של יכולת המאוורר לדרישות העומס, היא דרך מצוינת לחסוך באנרגיה במערכות חלוקת אוויר. ישנן הזדמנויות לשיפור חיסכון באנרגיה במערכת חלוקת האוויר בארבע קטגוריות אחרות:

• התאמת האוורור בהתאם לדרישות הקוד או לצרכי הדייר,
• יישום בקרות לחיסכון באנרגיה,
• ניצול קירור חינם במידת האפשר, וכן
• מיטוב היעילות של רכיבי מערכת ההפצה.

שדרוגי חימום וקירור

מערכות חימום וקירור מהוות חלק ניכר משימוש האנרגיה של בניין – בדרך כלל כרבע. עם זאת, ניתן להפחית את ההשפעה הזו הן במערכות מרכזיות והן במערכות יחידות על ידי הגדלת יעילותן. למערכות קירור בדרך כלל יכולות מיזוג חלל גבוהות יותר ממערכות חימום מכיוון שבזבוז חום של אנשים, תאורה וציוד משרדי מספק חלק גדול מדרישת החימום של הבניין. למרות שהיכולות הגבוהות שלהם מתורגמות לעתים קרובות ליותר הזדמנויות לחיסכון ממערכות קירור, עדיין ניתן לחסוך משמעותי ממערכות חימום. מלכתחילה מערכות רבות קיימות מוגדלות, כך שכעת ניתן יהיה להצדיק את החלפת המערכת הנוכחית במערכת כזו המתאימה לגודלה – או לבצע התאמה מחודשת לתפעול יעיל יותר. בעת החלפת רכיבי המערכת, חשוב ביותר לגודל את הציוד כראוי כך שיעמוד בעומסים הנוכחיים. מלבד חיסכון באנרגיה, שינוי גודל נכון עשוי להפחית את הרעש, להוזיל עלויות ראשונות לציוד ולייעל את פעולת הציוד, מה שמצמצם את עלויות התחזוקה ומאריך את חיי הציוד.

גישה מבוימת

כוכב האנרגיה ממליץ על גישה מבוימת להתייעלות אנרגטית, כלומר ארגון ירצה לבחון את קטגוריות מנגנון היעילות לעיל בסדר רציף. כוכב האנרגיה מצביע על העובדה שרבות מהאסטרטגיות הללו מתבססות זו על זו ויכולות להגביר את היעילות באסטרטגיות מאוחרות יותר אם אסטרטגיות מוקדמות יושלמו תחילה. עיסוק ב- Greenhealth מכיר בכך שיש מגוון רחב של גורמים לבחירת איזו יוזמה אנרגטית מגיעה במקום הראשון – כולל זמינות הון, אך בדרך כלל תומכת במסגרת זו.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *