כיצד הטכנולוגיה משנה את ענף הבידור

הטכנולוגיה נמצאת בעלייה תלולה. חומרה, תוכנה ומערכות חדשות צצים מדי יום. חברות רבות עוסקות בטכנולוגיה ולאחרונה המספר עלה משמעותית. ענף הבידור תלוי מאוד בטכנולוגיה. כל יצירה של אמנות מוזיקלית או חזותית צריכה להילכד על ידי ציוד ספציפי המיועד לתפקיד זה. כדי שהלקוחות יוכלו לקבל גישה לאמנות, הם צריכים למצוא את המכשיר המתאים לנגן או לצפות בו. חלקם משתמשים אפילו בפלטפורמות Jailbreak כדי ליהנות מגישה בלתי מוגבלת. עם התקדמות רבה יותר ויותר, היא המשיכה להשתנות ושיטות טובות יותר לתפוס ולהראות בידור.

כך הטכנולוגיה משנה את ענף הבידור:

תעשיית המוזיקה

תעשיית המוזיקה הראתה שיפורים אדירים עם עליית הטכנולוגיה. אם תשווה בין איכויות המוזיקה מלפני 10 שנים והמוזיקה כעת, תבחין כי איכות השמע שונה. אם הלכת רחוק יותר, השינוי בולט יותר. הסיבה לכך היא כי מהנדסי שמע עדיין חושבים על דרכים לשיפור איכות המוזיקה. המיקרופונים שנעשים וטכניקות בהן נעשה שימוש לוכדים את ההקלטות באופן אומנותי. לאחר ההקלטה, הקבצים מעובדים על ידי חומרה או תוכנה כדי לנקות, לשפר ולהגדיר אותם כסטנדרטים בטוחים. כל אחד מהציוד משופר, ואיכות המוזיקה מוגדרת רק לעלות גבוהה יותר.

סרט וטלוויזיה

אנשים רבים רואים טלוויזיה בכל רחבי העולם. מכשירי טלוויזיה חדשים מיוצרים כדי לשפר את חווית הצופה. גודלם פחת בכל כך הרבה תוך זמן קצר, אך הפונקציונליות שלהם זכתה להגדלה משמעותית. מצלמות, מיקרופונים וציוד אחר המשמשים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה נעשים עם יכולות טובות יותר לתפוס, לערוך ולשדר את התוכן. איכות תוכן הווידיאו השתפרה משמעותית. בידור מסוג זה אינו נגיש רק מטלוויזיה אלא נגיש גם דרך האינטרנט. פתרונות טכנולוגיים הפכו את הענף הזה לנייד.

מדיה חברתית

המדיה החברתית יצרה פלטפורמה בה אנשים או עסקים יכולים לשתף את מחשבותיהם, תמונותיהם, הסרטונים ותכני האודיו שלהם. טלפונים וטאבלטים הולכים ומתחזקים יותר. זה גורם למפתחים לשדרג יישומי מדיה חברתית כך שיתאימו לסטנדרטים של הטכנולוגיה החדשה. לדוגמה, ל- WhatsApp לא היה דף סטטוס זמן מה, אך כעת תוכל לפרסם תמונות וסרטונים שצפו במשך 24 שעות. זה יכול לשמש גם כדי לפרסם או לפרסם כל סוג של בידור. הבידור השתפר דרך המדיה החברתית מכיוון שהוא סיפק במה לשווק ולקדם תוכן.

הטכנולוגיה של היום לאמנות ובידור

עולם הבידור גדל מאוד, והוא יכול ללמד אותנו וגם לבדר אותנו. כיום השידור הוא הצורה החשובה ביותר לבידור פופולרי. אך כעת מאתגרים בהמצאות חדשות יותר ויותר. ציוד הפעלה ווידאו והקלטה מאפשרים לצופי הבית לקנות או להקליט את התוכניות האהובות עליהם. הרבה סרטים קלאסיים זמינים כבר לצפייה ביתית. ציוד חדש זה עשוי לעודד צופים רבים להקדיש פחות שעות לצפייה בהצעות רשת של קומדיות סיטואציות ודרמות אקשן. ועכשיו, אנו יכולים להקליט, להעביר ולהפיק סרטונים משלנו באמצעות טלפונים סלולריים.

האינטרנט מציע בידור כמעט בכל תחומי העניין – מוסיקה, חדשות ומידע מיוחד כמו שוקי מניות, מזג אוויר ורשתות חברתיות. מקורות אלה זמינים לנו מהר מתמיד, מהר ככל שהאפקטים של אקדח הלם. אנו יכולים לעדכן בחדשות עוד לפני שהם ישודרו בטלוויזיה דרך אתרי האינטרנט השונים באינטרנט.

מעולם לא בהיסטוריה המוקלטת בידור ואומנויות היו כה חשובים בחייהם של אנשים כה רבים. המצאות מודרניות כמו האינטרנט הציבו כמעט כל אדם בהישג יד של מוסיקה ודרמה כל היום, כל יום, בבית וגם הרחק מהבית. האינטרנט גם איפשר לאנשים לא רק להפוך לצופים אלא גם למופיעים עצמם מכיוון שהם מסוגלים להעלות סרטונים משלהם באתרים שונים. עתיד הבידור והאמנויות קורם עור וגידים באמצעות הטכנולוגיה והאנשים עצמם.

בהיותה חלק מהטכנולוגיה העכשווית, המדיה האלקטרונית הקלה במידה רבה לא רק על אמנויות, אלא גם השפיעה על קבלת המוסיקה (כחלק מבידור) על ידי החברה בפרופורציות גדולות. למרות שחלק מההתקדמות הטכנולוגית האלו עשויים להשפיע לרעה על אמנות המוסיקה שהיא מרכזית בבידור היום, היא מצד שני הפיצה את התפשטות וקבלת הבידור.

כ- 50% מהמבוגרים משתתפים בפעילויות אומנות באמצעות נוכחות חיה וגם באמצעות מדיה אלקטרונית. מחצית מכל המבוגרים בארה”ב לא משתתפים באירועים חיים ואינם משתמשים בתקשורת כדי לעסוק בפעילויות באמנויות. נראה כי השתתפות באמנויות באמצעות מדיה מעודדת נוכחות של אמנויות חיות. … זה יכול לחבר אנשים מרקעים שונים ליצירות אמנות שאולי לא יהיו זמינות להם. מדיה אלקטרונית יכולה להיות שער להשתתפות רבה יותר באמנויות.

כוונון אוטומטי בתעשיית המוזיקה-כוונון אוטומטי משתמש בטריק מתמטי הכולל פונקציות של התאמה אוטומטית לתיקון גלי קול. בעיקרון … כוונון אוטומטי משפיל ללא עוררין את אמנות השירה, בעיקר מכיוון שהוא גורם לשליטה במגרש לעניין כמה לחיצות עכבר ולא לאתגר שלקח שנים לשלוט בהן. כעת הדימוי נדרש כדי ליצור אומן מצליח, במקום כישרון.

ככל שהטכנולוגיה קידמה גם אמנות וגם בידור, השפעותיה מרחיקות לכת בצד האמנויות, ומוכחות כחסם אמיתי להצלחתה. רוב ארגוני האמנויות חוששים מההפרעה המתמשכת של הענף על ידי הטכנולוגיה הנוכחית.

ארגוני האמנויות המיוצגים בסקר נוטים להסכים עם התפיסות כי האינטרנט והמדיה החברתית “הגבירו את המעורבות” והפכו את האמנות לחוויה משתתפת יותר וכי הם סייעו להפוך את “קהלי האמנות למגוונים יותר”. הם גם נוטים להסכים שהאינטרנט “מילא תפקיד מרכזי בהרחבת הגבולות של מה שנחשב לאמנות.”

עם זאת, בד בבד, רוב ארגוני האמנויות שנסקרו גם חשבו שמכשירים ניידים, צלצולים סלולריים וטקסטים יוצרים “שיבושים משמעותיים” להופעות חיות, וכי הטכנולוגיה תורמת לציפייה ש”כל התוכן הדיגיטלי צריך להיות בחינם. ” נבדקי הסקר היו מפוצלים ביחס לדעותיהם אם הטכנולוגיה השפיעה לרעה על תשומת הלב של הקהל לביצועים חיים, אך הם אינם מסכימים כי היא “דיללה את האמנויות” על ידי פתיחת דרכים חדשות להשתתפות באמנויות וביקורת אמנויות.

למרות ההערות בתגובות פתוחות, רק 35% מהנשאלים מסכימים עם ההצהרה כי האינטרנט שינה את המיקוד של ארגוני האמנות לכיוון שיווק וקידום, ואף פחות (22%) חשבו שהאינטרנט וההצעות האינסופיות שלו מובילות ל ירידה בהשתתפות באירועים אישיים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *