מה הטכנולוגיה עשתה לנו

אינך יכול להכחיש שהטכנולוגיה עוזרת לנו לעבוד בצורה חכמה יותר. זה יכול להפחית את צרכי ועלויות העבודה על ידי מתן גישה רבה יותר למידע, מה שמאפשר קבלת החלטות בזמן ומושכל, בין היתר.

לטכנולוגיה לפעמים יש מוניטין רע כמובילה אנשים במורד נתיבים מפחידים של sexting, גניבת זהות והכניסה לטורפים לחייהם. עם זאת, הטכנולוגיה יכולה לייעל לוחות זמנים, לפשט את העסקים בעבודה ובבית, לתאם פעילויות ועוד.
בסופו של דבר הטכנולוגיה יכולה להציע למשפחות מגוון רחב של כלים שיכולים למנוע פגמים כמו סנאפו למסיבת יום ההולדת הידועה לשמצה.
ראינו את הפיצוץ של מחשבים ומכשירים ידניים בעשור האחרון תוך שימוש בטכנולוגיות שהגדילו את יכולות החישוב והאנליזה בפחות כסף. זה יוצר הזדמנויות לרכישה, אחסון וניתוח של נתונים דיגיטליים שמשחקים בכל תחומי החיים שלנו, כולל לאורך התוצרת הגלובלית ושרשרת האספקה ​​הפרחונית.
מה שאולי לקח שלושה מארבעה אנשים לאסוף נתונים על איכות מים בכביסה בבית אריזה או במפעל לעיבוד, ניתן לעשות זאת באמצעות מחשב בודד וחיישנים בעלי מערך מתאים. מל”ט אווירי המצויד במצלמות דיגיטליות יכול כעת לעבור מעברים יומיים בבוסתן לפני הבציר כדי להבחין בשלות הפירות. בהחלט, הטכנולוגיה יכולה להציע למפעילים אלטרנטיבות לביצוע משימות תפעוליות מסוימות או להחלפת פרקטיקות קונבנציונאליות שדורשות תשומות עבודה ישירות פחות. בין אלה:
בחירת ספקים וניהולו. יותר ויותר מפעילים בענף שלנו מתרחקים ממודל עסקי של אינטגרציה אנכית והופכים לסומכים יותר על ספקי שירותים וספקים לבצע פונקציות מפתח. מגדל עשוי להעסיק חברת דשנים שתפיץ דשנים בשדות, חברת שתילים שתספק השתלות, חברת יישום הדברה לריסוס יבולים במידת הצורך, צוותי עובדים לגידולי עשבים או דקים, חברת קציר לקטוף את היבול ולבסוף, למשלוח לקרר ולמכור את היבול. כמעט כל פרמוטציה של תרחיש זה מתרחשת ברחבי התעשייה שלנו הסורקת את הקצוות ממגדלים הבעלים או מפעילים כל היבט של הייצור כדי להתמקד רק בגידול היבול. כדי לבצע משימות פנימיות וחיצוניות באמצעות ספקים וספקים, דרושה תקשורת ושיתוף נתונים מספיק. שימוש בתוכנה לניהול ספקים ולתקשורת של צרכים, מעקב אחר פעולות או ניתוח נתונים כדי לקבוע את הצעדים הבאים הופכים להיות דבר שבשגרה יותר מדי יום.

איסוף וניתוח נתונים בזמן אמת. חיישנים, טאבלטים, סמארטפונים, מצלמות ועוד, הם רק חלק מהמכשירים המייצרים וחברות פרחים משתמשות בכדי לאסוף נתונים בפעילותן. טכנולוגיות חיישן וקוראים אלחוטיים משופרים מסוגלים לעקוב אחר מוצר משדה למטבח כך שניתן יהיה להתמודד עם תנאי מלאי ואחסון בזמן אמת כדי להביא את המוצר האיכותי ביותר לצרכנים. חיישנים הם אחד הטכנולוגיות העיקריות המשמשות בחקלאות מדויקת. תפקידם העיקרי של חיישנים הוא איסוף והעברת נתונים, לרוב מרחוק, באמצעות מכשירים המזהים אותות חשמליים, כימיים, אלקטרוכימיים, מגנטיים, אופטיים או רטטיים. טכנולוגיית החיישנים מתרחבת במהירות ככל שהעלות ממשיכה לרדת בעוד שהאמינות והדיוק משתפרים. עם יכולות אלחוטיות, חיישנים יכולים להעביר ישירות נתונים בזמן שהם נאספים, מה שהופך אותם לפעילים בזמן או בסמוך בזמן אמת ובמיקומים ספציפיים. באוסטרליה החוקרים משתמשים ברובוט אוטומטי לחלוטין המכיל מגוון חיישנים פעילים האוסף נתונים בזמן שהוא גלגל מעל שדה. בהנחיית אדם אחד, הרובוט מבצע משימות איסוף נתונים בתנאי שטח ויבול בשבריר מהזמן שקבוצות טכנאים שלמים נוקטים בדרך כלל בשיטות הידניות המסורתיות כדי לאסוף את אותם נתונים. המסגרת המתכווננת והקלילה שלה מיועדת להכיל מספר חיישנים ומצלמות דיגיטליות ולהתפלגות ליחידות קטנות יותר להובלה קלה. עם האופטיקה בעלת הרזולוציה הגבוהה, החוקרים רואים ברובוט זה אלטרנטיבה חסכונית יותר לשימוש במזלטים בתחומים מסחריים.
גנטיקה ועבודה חכמה יותר. כאשר התעשייה החקלאית מתמקדת בהאכלת האוכלוסייה הצומחת בעולם, מדענים קודחים עד לרמה המולקולרית כדי לשפר את תשואות היבול. בכך מקווים החוקרים ליצור מודלים וכלים אחרים שיעזרו לחקלאים למקסם את הפוטנציאל הגנטי של יבולים. על מנת לעשות זאת, על המדענים להבין תחילה כיצד האיפור הגנטי של הצמח (גנוטיפ) משפיע על האופן בו צמח נראה ומגיב לסביבתו (פנוטיפ). באמצעות תמונות צמחיות ונתונים פיסיקליים אחרים, החוקרים מבצעים הערכה מקיפה של התכונות הגנטיות של הצמח בהשוואה לתבנית הגידול שלו בשדה בתנאי אדמה ותנאי אקלים מסוימים.

תרגול זה, המכונה פנוטיפ, שואף להשתמש בנתונים אלה כדי לפתח יבולים בעלי ביצועים גבוהים המתאימים באופן אופטימלי לסוגי אדמה ואקלים. מידע גנטי משמש גם לבחירת תכונות צמחים מיטביות הוא גידול בסיוע סמן. באמצעות חומר גנטי המקורי לצמח המעניין, גידול בסיוע לסמן מאפשר למגדלים לסנן במהירות רבה יותר אוכלוסיה גדולה בהרבה של ה- DNA של הצמחים עבור התכונות הרצויות בהשוואה לגידול המקובל. שיטה זו מקטינה משמעותית את הזמן שלוקח ליצור מגוון חדש. במבט לעתיד, כמויות אדירות של נתוני פנוטיפ של צמחים יאפשרו פיתוח מודלים לחזות כיצד הצמחים יגיבו לשונות בתנאי הסביבה וארכיטקטורות הספציפיות שלהם, כלומר גובה, הסתעפות, ערכת פירות וכו ‘.
זהה ותקן בעיות במהירות. אחת הדרכים בהן חברות יכולות להיות יעילות ופרודוקטיביות היא להגדיל את קצב פתרון הבעיות. השקעה בטכנולוגיה שמזהה ומפתרת בעיות במהירות יכולה לספק לחברה יתרון על פני מתחרותיה. מחשבים בדרך כלל מגלים בעיות על ידי ניטור זרמי נתונים רציפים המחפשים סטיות מהתוצאות הסטנדרטיות, החזויות או הצפויות. מערכת הניתוח הריכוזית של וולמארט עוקבת אחר מלאי ומכירות של חנויות בין נתונים אחרים בכל אחד מ -20,000 המיקומים שלה. אם יש הבדל משמעותי במכירות של פריט מסוים בין חנויות, המערכת מתריעה על אנליסטים הסוקרים את הנתונים כדי לזהות את הסיבה. המחשבים מסוגלים להעמיק בכמויות העצומות של נתונים ולאסוף בעיות קטנות שלעתים קרובות אינן מתגלות לאחר ההתמודדות עם כמויות אדירות של נתונים.

האם שרשרת אספקה ​​”חכמה יותר” תהיה באופק? תעשיית התוצרת רדפה במשך מספר שנים מערכות עקיבות וקידוד מוצרים באמצעות יוזמת הפיקות לעקוב (PTI). המטרה הסופית של רבים מתוכניות אלה מאפשרת שרשרת אספקה ​​חכמה יותר; אחד בו ניתן לעקוב אחר מוצרים ולעקוב אחר זיכרונות יעילים יותר במקרה של משבר בטיחות מזון או מלאי שניתן לנהל טוב יותר להבטיח את האיכות הטובה ביותר ללקוחות. בשנה האחרונה בערך, פוטנציאל הבלוקצ’יין התגלה כאבולוציה הבאה של עקיבות ובסופו של דבר, שקיפות שרשרת האספקה. נתנאל פופר וסטיב לוהר מאפיינים את ה- blockchain כ”שיטת הנהלת חשבונות שמאגדת יחד ערכים כך שקשה מאוד לשנות בהמשך. זה נותן דרך לקבוצות גדולות של חברות שאינן קשורות לנהל ביחד רישום מאובטח ואמין של העסקאות שלהם. “וולמארט היא אחת מ -400 חברות להצטרף ל- IBM לפיתוח blockchain למעקב אחר מוצרים. באופן דומה, מיקרוסופט עובדת עם ג’יי.פי מורגן צ’ייס וקונסורציום של 30 חברות על גישה תחרותית עבור blockchain. מכיוון שהתנופה לחקור את טכנולוגיית הבלוקצ’יין בהכרח מגיעה לתעשייה התוצרתית והפרחונית, יהיה חשוב מאוד להתמקד ביתרונות שהטכנולוגיה עשויה להציע. שקיפות רבה יותר בתנועות מוצרים יכולה לאפשר ניתוחים לגלות חוסר יעילות בהפצת המוצר ולמצוא נקודות חנק.

הטכנולוגיה עוזרת לנו בחיינו בדרכים ברורות ובלתי נראות. הנוחיות הברורות ביותר. טלוויזיות, סמארטפונים, מחשבים והאינטרנט כל אלה הופכים את החיים למענגים הרבה יותר. אבל חלק מהטכנולוגיות החשובות ביותר חשובות עוד יותר אך אינן ברורות לנו כל כך בקלות. שיטות משופרות למיצוי נפט כדי לעמוד בקצב הביקוש, טכנולוגיות המזון והחקלאות שהוזכרו בעבר ושיטות לניקוי שפכים ומי שתייה הם דברים שאנחנו לא חושבים עליהם לעיתים קרובות אך חיינו מאוד תלויים בזה.
העתידנים חוזים שתוך 15 השנים הבאות, שרשראות האספקה ​​יהיו אוטונומיות לחלוטין ותוזמרו בעצמן בעבודות כפיים שהוחלפו על ידי מל”טים, רובוטים ומשאיות בלתי מאוישות עם מחשבי AI המפעילים את הפעולות. ברור, מדי יום מתעוררות הזדמנויות טכנולוגיות חדשות שיכולות לעזור לכל שרשרת האספקה ​​לעבוד בצורה חכמה יותר ולהפחית את תשומות העבודה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *